این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی ریاضیات زیستی - دانشگاه دامغان (مجازی)
The 1st International and 3rd National Conference on Biomathematics - Damghan University, Iran (Virtual)

همایش در رسانه‌ها: همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی در دانشگاه دامغان پایان یافت.


ارسال شده در تاریخ :
همایش در رسانه‌ها: همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی در دانشگاه دامغان پایان یافت.

دبیر همایش بین المللی ریاضیات زیستی گفت: نخستین همایش بین‌المللی و سومین همایش ریاضیات زیستی، شامگاه جمعه یکم بهمن ١۴٠٠ در دانشگاه دامغان به کار خود پایان داد.


به نقل از ایرنا، آرزو رضایی افزود: همایش ریاضیات زیستی در سومین سال برگزاری در سطح ملی و اولین سال برگزاری در سطح بین المللی، ۲۹ دی الی یکم بهمن ١۴٠٠ به میزبانی دانشگاه دامغان برگزار شد. 

وی اظهار داشت: گفت‌وگوهای علمی خوب بین رشته ای در این همایش انجام شد و ارتباط جدید بین استادان داخلی و خارجی شکل گرفت که امیدوارم شاهد تحول در این زمینه باشیم. 

رضایی تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این همایش، ایجاد انجمن ریاضیات زیستی در سطح کشور بود که در آینده نزدیک با همکاری دانشگاه‌های مختلف ایجاد می‌شود. در این همایش، دانشمندان کاربردهای ریاضیات زیستی در پیش‌بینی و درمان بیماری‌ها و روش نوین برای درمان سرطان را نیز مطرح کردند. 

رضایی اضافه کرد: مقرر شد تا تعدادی از استادان بین المللی به عنوان عضو هیات علمی وابسته به دانشگاه دامغان فعالیت و همکاری کنند. 

وی خاطرنشان کرد: ریاضیات زیستی یک موضوع بین رشته ای بسیار مهم است که در جامعه علمی بین المللی قدمت زیادی دارد و در ایران ناشناخته است که دانشگاه دامغان افتخار داشت تا نخستین همایش بین المللی را در این واحد دانشگاهی برگزار کند.

دبیر همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی به برگزاری این همایش به صورت مجازی اشاره کرد و گفت: حسین سالار آملی، قائم مقام و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نمایندگان فرهنگستان علوم و انجمن زیست شناسی ایران و استادان برجسته کشوری و بین المللی در این همایش حضور داشتند.

۲۰۰ مقاله در ۱۰ محور موضوعی توسط دانشجویان به نخستین همایش بین‌المللی و سومین همایش ریاضیات زیستی ارسال شد که از این تعداد ۶۰ مقاله برای سخنرانی انتخاب شد و ۷۰ مقاله به صورت پوستر درآمد.

نزدیک به ۲۵ استاد بین المللی و ۷۰ استاد ایرانی اعضای کمیته‌های علمی محورهای این همایش بودند و ۱۳ سخنران بین‌المللی و هشت سخنران داخلی به ایراد سخن پرداختند.

لینک خبر

 


پوستر همایش

فایل های مورد نیاز

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)