این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی ریاضیات زیستی - دانشگاه دامغان (مجازی)
The 1st International and 3rd National Conference on Biomathematics - Damghan University, Iran (Virtual)

اطلاعیه شماره 1

استادان فرهیخته، پژوهشگران گرامی و دانشجویان عزیز

درود و مهر،

بسیار خوشحالیم که افتخار داریم در دانشگاه دامغان میزبان شما در نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی ریاضیات زیستی باشیم. امیدواریم، شما بزرگواران با ارائه دستاوردهای پژوهشی خود بر غنا و کیفیت علمی همایش بیفزایید.

نویسندگان گرامی، برای آن که فرآیند داوری و پذیرش مقالههای شما عزیزان با سرعت و کیفیت هرچه بهتری انجام میشود، لازم است همه نکتههایی را که در ادامه میخوانید یا در فایل الگوی مقالهها نوشته شده است، با دقت رعایت نمایید. از همکاری شما در این زمینه صمیمانه قدردانی می‌کنیم.

 

 • این همایش مجازی برگزار میشود. مقاله‌هایی که پذیرفته می‌شوند، به صورت سخنرانی و یا پوستر قابل ارائه هستند.
 • در این همایش، مقاله پژوهشی و مقاله مروری پذیرفته میشوند. مقاله پژوهشی باید اصیل و نتیجه مطالعه و پژوهش خود نویسندگان باشد. مقاله مروری باید از سوی دانشمندان و پژوهشگران متخصص نوشته شود. مقالههای ترجمه پذیرفته نمیشوند.
 • هر نویسنده می‌تواند تنها در یک چکیده (به انگلیسی)، و دو (2) مقاله کامل (فارسی یا انگلیسی) به عنوان نویسنده اول در همایش ثبت نام نماید. هر نویسنده میتواند در مجموع در سه (3) مقاله کامل (فارسی یا انگلیسی) به عنوان نویسنده در همایش شرکت داشته باشد.
 • نویسنده مسئول مقاله و فردی که مقاله را ارائه میدهد، میتوانند یکی نباشند.
 • از نویسندگان گرامی میخواهیم مقاله خود را بر اساس برخی اصول نگارشی و ویرایشی و ساختار الگوی مقالهها (فارسی و انگلیسی)  آماده و در سامانه دریافت مقالهها بارگذاری نمایند.
 • در صورت نیاز برای آشنایی با ساختار یک مقاله پژوهشی اینجا (ساختار یک مقاله پژوهشی) کلیک کنید.
 • در این همایش هم چکیده مقاله (تنها به زبان انگلیسی) و هم مقاله کامل (به زبان فارسی یا انگلیسی) پذیرفته می‌شود.
 

۱- برای فرستادن چکیده مقاله، قالب مورد نیاز را که در یک پوشه فشرده قرار دارد، از اینجا (فایل الگوی چکیده به زبان انگلیسی در قالب Word) دریافت نموده و پس از وارد نمودن چکیده مقاله خود، اصل فایل Word و pdf آن را در یک پوشه قرار داده و به صورت فشرده بارگذاری نمایید.

 

۲- برای فرستادن مقاله کامل به زبان فارسی در قالب Word، قالب مورد نیاز را که در یک پوشه فشرده قرار دارد، از اینجا (فایل الگوی مقاله کامل به زبان فارسی در قالب Word) دریافت نموده و پس از وارد نمودن مقاله کامل خود، اصل فایل Word و pdf آن را در یک پوشه قرار داده و به صورت فشرده بارگذاری نمایید.

 

۳- برای فرستادن مقاله کامل به زبان فارسی در قالب XePersian، قالب مورد نیاز را که در یک پوشه فشرده قرار دارد، از اینجا (فایل الگوی مقاله کامل به زبان فارسی در قالب XePersian) دریافت نموده و پس از وارد نمودن مقاله کامل خود، همه‌ی فایل‌های لازم را در یک پوشه قرار داده و به صورت فشرده بارگذاری نمایید.

 

۴- برای فرستادن مقاله کامل به زبان انگلیسی در قالب Word، قالب مورد نیاز را که در یک پوشه فشرده قرار دارد، از اینجا (فایل الگوی مقاله کامل به زبان انگلیسی در قالب Word) دریافت نموده و پس از وارد نمودن مقاله کامل خود، اصل فایل Word و pdf آن در یک پوشه قرار داده و به صورت فشرده بارگذاری نمایید.

 

۵- برای فرستادن مقاله کامل به زبان انگلیسی در قالب LaTeX، قالب مورد نیاز را که در یک پوشه فشرده قرار دارد، از اینجا (فایل الگوی مقاله کامل به زبان انگلیسی در قالب LaTeX) دریافت نموده و پس از وارد نمودن مقاله کامل خود، همه‌ی فایل‌های لازم را در یک پوشه قرار داده و به صورت فشرده بارگذاری نمایید. با توجه به ضرورت نوشتن چکیده فارسی مقاله برای نویسندگان گرامی فارسی زبان، یک قالب چکیده فارسی نیز در پوشه مربوط قرار داده شده است. لازم است نویسندگان گرامی، چکیده فارسی مقاله خود را نیز در پوشه‌ای که می‌فرستند، قرار دهند.
 

 • نام پوشه ارسالی می‌بایست نام خانوادگی نویسنده مسئول مقاله با حروف انگلیسی باشد. برای نمونه، اگر نام خانوادگی نویسنده مسئول مقاله طاهری باشد، می‌بایست نام فایل اصلی مقاله و پوشه حاوی آن را Taheri قرار دهند.
 • Word، XePersian یا LaTeX؟ متخصصان ریاضی معمولا مقاله‌ها یا کتاب‌های خود را به دلیل داشتن فرمول‌ها و معادلات ریاضی با استفاده از XePersian یا LaTeX  حروف‌چینی می‌کنند و به خوبی با این دو نرم‌افزار آشنا هستند. اگر نویسنده گرامی با این دو نرم‌افزار آشنایی ندارد و نرم‌افزار Word برای آماده‌سازی مقاله وی کفایت می‌کند، می‌تواند از همان قالب Word استفاده کند.
 • برای واژهگزینی ریاضی و آماری می‌توانید به دو آدرس زیر سر بزنید:
 

- انجمن ریاضی ایران:

https://fa.ims.ir/%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

- پژوهشکده آمار:

 https://srtc.ac.ir/Dictionaries

 • به نویسندگان گرامی پیشنهاد میشود کلیدواژههای خود را برای موضوعات زیستی و پزشکی از MeSH انتخاب نمایند.
 •  کمیته علمی همایش حق پذیرفتن یا نپذیرفتن و نیز ویراستاری مقاله‌ها را ‌دارد.
 • بخش ویراستاری همایش در ویرایش مقالهها (با هماهنگی نویسنده) آزاد است.

فایلی برای معرفی برخی اشتباهات رایج در نگارش به زبان انگلیسی هم آماده شده است. امیدواریم تا اندازهای برای نویسندگان سودمند باشد.
اطلاعیه شماره 2 - هزینه ثبت نام
درود و مهر

بسیار خوشحال و سپاس‌گزاریم که قصد شرکت در همایش را دارید و با فرستادن نتایح پژوهش‌ های علمی خود به اعتبار و ارزش همایش می افزایید.

با احترام به آگاهی می رساند که هزینه ثبت نام برای مقاله اول ۲۰۰ هزار تومان، و برای مقاله های دوم و سوم ۱۰۰ هزارتومان می باشد. هزینه ثبت نام چکیده نیز ۱۰۰ هزار تومان می باشد.

یادآوری می گردد، هر نویسنده می‌تواند تنها در یک چکیده (به انگلیسی)، و دو (2) مقاله کامل (فارسی یا انگلیسی) نویسنده اول باشد. هر نویسنده می‌تواند در مجموع در سه (3) مقاله کامل (فارسی یا انگلیسی) به عنوان نویسنده در همایش شرکت داشته باشد.

خواهشمندیم برای اطلاعات بیشتر اطلاعیه شماره 1 را ببینید.
از لطف و توجه شما عزیزان صمیمانه سپاس گزاری می شود.

 
شاد و تندرست باشید                        
دبیرخانه همایش                        


پوستر همایش

فایل های مورد نیاز

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)