این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی ریاضیات زیستی - دانشگاه دامغان (مجازی)
The 1st International and 3rd National Conference on Biomathematics - Damghan University, Iran (Virtual)

همایش در رسانه‌ها: همایش ریاضیات زیستی دامغان در سطح بین‌المللی مورد استقبال قرار گرفت.


ارسال شده در تاریخ :
همایش در رسانه‌ها: همایش ریاضیات زیستی دامغان در سطح بین‌المللی مورد استقبال قرار گرفت.

رییس دانشگاه دامغان گفت: همایش ریاضیات زیستی در سومین سال خود در این دانشگاه برگزار شد که در سطح ملی و بین‌المللی مورد استقبال خوب دانشجویان و دانشمندان تراز یک قرار گرفت.


به نقل از ایرنا، عبدالعلی بصیری افزود: قرن جدید بر پایه زیست شناسی و علوم ریاضی شکل گرفته است که در همه علوم کاربرد دارد و دانشجویان ۲ رشته می‌توانند، با استفاده از این دانش مشکلات آینده به ویژه مشکلات محیط زیست و زیست انسان ها را رفع کنند. 

وی ادامه داد: ریاضی زیستی از سال ۱۳۹۶ به صورت همایش ملی در ایران شکل گرفت که در نخستین دوره، دانشگاه نیشابور، در دومین سال خود در دانشگاه تبریز و در سال سوم به صورت ملی و بین المللی در دانشگاه دامغان برگزار شد. 

بصیری اضافه کرد: این همایش به صورت مجازی برگزار شد که مخاطبانی از دانشگاه‌های مختلف ایران، ایرانیان خارج از کشور و دانشمندان کشورهای دیگر در آن حضور یافتند. 

وی اظهار داشت: در کنار استقبال خود کشورهای مختلف، موسسه اکو، مرکز همکاری های بین المللی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری، موسسه ISC، دانشگاه تهران و شهید بهشتی و فرهنگستان علوم از حامیان همایش بودند. 

بصیری تصریح کرد: طی روزهای اخیر، سخنرانی های متعدد از سوی اساتید و دانشمندان داخلی و خارجی انجام شد که امیدواریم به اهداف خود رسیده باشیم.

رییس دانشگاه دامغان گفت: ۲۰۰ مقاله در ۱۰ محور موضوعی توسط دانشجویان به نخستین همایش بین‌المللی و سومین همایش ریاضیات زیستی ارسال شد که از این تعداد ۶۰ مقاله برای سخنرانی انتخاب شد و ۷۰ مقاله به صورت پوستر درآمده است.

لینک خبر

 


پوستر همایش

فایل های مورد نیاز

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)