این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
نخستین همایش بین المللی و سومین همایش ملی ریاضیات زیستی - دانشگاه دامغان (مجازی)
The 1st International and 3rd National Conference on Biomathematics - Damghan University, Iran (Virtual)

همایش در رسانه‌ها: ۲۰۰ مقاله به همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی دامغان ارسال شد.


ارسال شده در تاریخ :
همایش در رسانه‌ها: ۲۰۰ مقاله به همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی دامغان ارسال شد.

دبیر همایش بین المللی ریاضیات زیستی دامغان گفت: ۲۰۰ مقاله توسط دانشجویان به نخستین همایش بین‌المللی و سومین همایش ریاضیات زیستی، که به میزبانی دانشگاه دامغان در حال برگزاری است ارسال شد.


به نقل از ایرنا، آرزو رضایی افزود: همایش ریاضیات زیستی در سومین سال برگزاری در سطح ملی و اولین سال برگزاری در سطح بین المللی، ۲۰۰ مقاله در ۱۰ محور موضوعی دریافت کرد که از این تعداد ۶۰ مقاله برای سخنرانی انتخاب شد و ۷۰ مقاله به صورت پوستر درآمده است. 

وی ادامه داد: این همایش بین المللی روز گذشته ۲۹ دی کار خود را آغاز کرد تا یکم بهمن ١۴٠٠ به میزبانی دانشگاه دامغان برگزار می‌شود. 

رضایی به داوری همایش اشاره کرد و اظهار داشت: سه سطح داوری در این همایش انجام شد که در زمان داوری، هیچ ارتباطی بین داورها و نویسندگان وجود نداشت. 

وی اضافه کرد: ریاضیات زیستی موضوع جدید در جامعه علمی ایران است اما در این همایش، شاهد استقبال خوب دانشجویان ایرانی و دانشمندان و پژوهشگران بین المللی بودیم. 

رضایی با بیان اینکه نزدیک به ۲۵ استاد بین المللی و ۷۰ استاد ایرانی اعضای کمیته‌های علمی محورهای این همایش هستند، تصریح کرد: در این همایش افرادی از کشورهای استرالیا، هند، آلمان، پرتغال، ترکیه، اسپانیا، ایتالیا، کانادا، جمهوری آذربایجان، آمریکا و انگلستان با ما همکاری دارند.

وی افزود: مدل سازی ریاضی در علوم زیستی و پزشکی، معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی، ریاضیات زیستی، آمار زیستی و فیزیک زیستی، کاربردهای ریاضیات در فیزیک پزشکی، بیوانفورماتیک، بهینه سازی و کنترل بهینه در علوم زیستی، روش های محاسباتی در مدل های علوم زیستی و محیط زیست، از محورهای اصلی این همایش است.  

دبیر همایش بین‌المللی ریاضیات زیستی به برگزاری این همایش به صورت مجازی اشاره کرد و گفت: ریاضیات زیستی یک موضوع بین رشته ای بسیار مهم است که در جامعه علمی بین المللی قدمت زیادی دارد و در ایران ناشناخته است که دانشگاه دامغان افتخار دارد تا نخستین همایش بین المللی را در این واحد دانشگاهی برگزار می‌کند.

حسین سالار آملی، قائم مقام و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نمایندگان فرهنگستان علوم و انجمن زیست شناسی ایران و استادان برجسته کشوری و بین المللی در این همایش حضور دارند.

منظور حسین سومرو، رییس سازمان بین‌المللی اکو نیز از سخنرانان برجسته همایش و مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم و سازمان اکو از حامیان مالی همایش هستند.

لینک خبر

 


پوستر همایش

فایل های مورد نیاز

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)